Our product range includes a wide range of gibtulio 10mg tablets, jardiance 25 mg tablet, nervigesic 150mg capsule, jurica 300 tablet, benoquin cream 40% and gentalab eye drops.
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Gibtulio |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | OTC |
| Origin | Indian |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 800 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Composition | Empagliflozin |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Jardiance |
| Usage | Heart Failure, Type 2 Diabetes |
| Prescription Type | OTC |
| Origin | Indian |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 600 / Strip Get Latest Price
| Strength | Pregabalin 150 mg |
| Pack Size | 15 Capsules |
| Prescription | OTC |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Neuropathic Pain |
| Brand Type | Branded |
| Shelf Life | 36 Months |
| Storage | Room Temperature |
| Certification | WHO GMP |
₹ 1000 / Strip Get Latest Price
| Salt Name | PREGABALIN |
| Form | Capsule |
| Strength | 300 mg |
| Usage | Neuropathic Pain |
| Brand Type | Branded |
| Packaging Type | Strip |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Strength | 40% w/w |
| Packaging Size | 100 gm |
| Manufacturer | Mac Remedies |
| Packaging Type | Tube |
| Form | Cream |
| Usage | Depigmentation |
| Prescription/Non-prescription | Prescription |
| Country of Origin | India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Brand | Gentalab Eye Drop |
| Composition | Gentamicin (0.3% w/v) |
| Pack Size | 10 ml |
| Usage | bacterial infections |
| Sterility | Preservative Free |
| Prescription | OTC |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 300 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 50 mcg |
| Packaging size | 100 tablets |
| Brand | Thyrotag 50mcg Tablet |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | Non prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |
| Shelf life | 36 months |
| Storage | Store below 30 C |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Brand | NORflox Eye/Ear Drops |
| Composition | Norfloxacin (0.30%) |
| Pack Size | 10 ml |
| Usage | bacterial eye/ear infections |
| Sterility | Preservative Free |
| Prescription | OTC |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Shelf Life | 36 months |
| Bottle Color | Transparent |
₹ 3000 / Bottle Get Latest Price
| Minoxidil Strength | 10% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Morr F |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Gender | Unisex |
| Manufacturer | Intas |
₹ 2000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | (0.2mg) |
| Packaging size | 1*30 |
| Brand | Vet Thyro 0.2 Tablet |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Strip |
| Prescription | Non prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |
| Shelf life | 36 months |
| Storage | Store below 30 C |
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Strength | 12.5 mg |
| Treatment | Hypertension |
| Brand | CTD 12.5 Tablet |
| Manufacturer | Ipca Laboratories Ltd |
| Packaging Size | 1*15 |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
| Pharmacopoeia Standard | WHO |
| Storage | Cool and Dry Place |
| Composition | Chlorthalidone |
₹ 1800 / Strip Get Latest Price
| Strength | 300 mg |
| Pack Size | 15 tablets |
| Brand | Udiliv |
| Form | Tablet |
| Prescription Type | Non Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Ursodeoxycholic Acid |
| Treatment Use | Gallstones |
| Shelf Life | 36 months |
| Country of Origin | India |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1*15 |
| Manufacturer | abbott |
| Brand | Stemetil MD Tablet |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Box Get Latest Price
| Composition | Rosuvastatin |
| Strength | 20mg |
| Dosage Form | Tablets |
| Brand | Rosubest 20 |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Stripe |
| Shelf Life | 36 months |
| Manufacturer | Cadila Pharmaceuticals Ltd |
| Usage/Application | Personal |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Product Form | Eye Drop |
| Strength | 0.03% |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Type | Eye Drop Bottle |
| Pack Size | 3 ml |
| Grade | Pharma Grade |
₹ 3401 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 1*30 Tablet |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | SPNIB 100 MG |
| Manufacturer | ZYDUS |
| Usages | ANTI CANCER |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 20 g |
| Indication | Mixed Infection |
| Steroid Potency | Potent |
| Composition Type | Betamethasone, With Gentamicin, With Miconazole |
| Form | Cream |
| Application Area | Body |
| Prescription | Prescription |
| Age Group | Above 12 Years |
| Pack Type | Tube |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.2% |
| Combination | Brimonidine Alone |
| Bottle Size | 5 ml |
| Use Case | Glaucoma |
| Dosage Form | Ophthalmic Solution |
| Patient Group | Adult |
| Preservative | Preservative Free |
₹ 6000 / Box Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | Diamox Tablet |
| Usage / Application | Personal |
| Manufacturer | Sun Pharmaceutical Industries Ltd |
| ORIGIN | INDIA |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 0.15/0.03mg |
| Packaging Size | 21 Tablets |
| Brand | Ovral L Tablet |
| Manufacturer | Pfizer Ltd |
| origin | india |
₹ 1000 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 90 mg |
| Packaging Size | 1*14 |
| Packaging Type | Stripe |
| Brand | BRILINTA 90 MG |
| Manufactured By | AstraZeneca |
| Usage/Application | Personal |
| Shelf Life | 4 years |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Cartridge Size | 3 ml |
| Strength | 100 units/ml |
| Composition | Insulin Degludec |
| Brand | Novo Nordisk |
| Usage | Type 1 Diabetes, Type 2 Diabetes |
| Pack Size | 5 x 3 ml |
| Storage Temp | 2-8 deg C |
| Prescription | Prescription Only |
₹ 16000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 400 mg |
| Brand | Pazonat 400mg TabletPazonat 400mg Tablet |
| Tablets per Pack | 30 Tablets |
| Usage | Sarcoma |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Tablet |
₹ 500 / Tube Get Latest Price
| Packaging Size | 25 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Skinlite Cream |
| Manufacturer | Zydus Cadila |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Vial Get Latest Price
| Active Ingredient | all composition |
| Strength | all composition |
| Manufacturer Country | India |
| Form | vial/ampoule |
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India