Our product range includes a wide range of azithral 500mg tablet, azithral 250 mg tablet, azee 500 mg tablet, azee 250 mg tablet, almox 500 mg capsule and almox 250 mg capsule.
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*5 |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | azithral 500 mg |
| Manufacturer | alembic |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | azithral 250 mg |
| Manufacturer | alembic |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*5 |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | azee 500 mg |
| Manufacturer | cipla |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 301 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Packaging Size | 1*6 Tablets |
| Packaging Type | Strips |
| Brand | azee 250 mg |
| Manufacturer | cipla |
| Shelf Life | 36 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*15 |
| Brand | almox 500 mg |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1*15 |
| Brand | almox 500 mg |
₹ 1001 / Strip Get Latest Price
| Strength | 625 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | Amoxyclav |
| Country of Origin | Made in India |
| packing | 1*10 |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 375 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | Amoxyclav |
| Country of Origin | Made in India |
| packing | 1*10 |
₹ 700 / Strip Get Latest Price
| Strength | 625 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | amoxyheal cv 625 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| packing | 1*10 |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 375 mg |
| Packaging type | Strip |
| Brand Name | amoxyheal cv 375 mg |
| Country of Origin | Made in India |
| packing | 1*10 |
₹ 600 / Tube Get Latest Price
| Strength | 0.1% |
| Pack Size | 20 g |
| Formulation | Cream |
| Usage Area | Chest, Back |
| Concern | Acne |
| Prescription | OTC |
| Skin Type | Normal Skin |
| Usage Time | As Directed |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Drug Combination | Atorvastatin |
| Brand | Lipidator 10 |
| Treatment | High Cholesterol |
| Packaging Size | 1 × 10 tablets |
| Shelf Life | 36 months |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Personal |
₹ 300 / Box Get Latest Price
| Composition | Telmisartan Only |
| Strength | 40 mg |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Treatment | blood pressure |
| Pharmaceutical Standard | IP |
| Packaging Type | Strips |
| Certification | WHO-GMP |
| Purity | 99.5 % |
| Form | Tablet |
| Active Ingredient | Telmisartan |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 8 mg |
| Pack size | 1*10 |
| Brand | LEEFORD |
| Form | MD |
| Packaging type | Strip |
| Prescription | OTC |
| Shelf life | 36 months |
| Composition | Ondansetron |
| Usage | Vomiting |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Festive-D |
| Composition | Ofloxacin (0.3% w/v) + Dexamethasone (0.05% w/v) + Hydroxypropylmethylcellulose (0.025% w/v) |
| Pack Size | 10 ml |
| Usage | BACTERIAL INFECTIONS |
| Sterility | Preservative Free |
| Prescription | OTC |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg/4mg |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Doxy T 100mg/4mg Tablet |
| Shelf Life | 36 Months |
| country of origin | india |
Doxy T 100mg/4mg Tablet should be taken with food. For better results, it is suggested to take it at the same time every day. The dose and how often you take it depends on what you are taking it for. Your doctor will decide how much you need to improve your symptoms. It is advised not to use it for more than 14 days without doctor consultation.
₹ 350 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Release Type | Immediate Release |
| Treatment | Urinary Tract Infection |
| Brand | Uriheal |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Type | Strips |
| Shelf Life | 36 months |
| Composition | Nitrofurantoin |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Brand | Histakem 120mg Tablet |
| Composition | Fexofenadine Hcl |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Type | OTC |
| Usage | Allergic Rhinitis |
| Age Group | Adult |
₹ 500 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Release Type | Immediate Release |
| Treatment | Urinary Tract Infection |
| Brand | Urifast Capsule |
| Manufacturer | Cipla |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Type | Strips |
| Shelf Life | 36 months |
| Composition | Nitrofurantoin |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Pack Size | 10 g |
| Indication | Eczema |
| Form | Ointment |
| Application Area | Hands, Neck, Face, Body |
| Prescription | OTC |
| Age Group | Adult |
| Steroid Free | Yes |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 800 / Strip Get Latest Price
| Strength | 2.5 mg |
| Pack Size | 1*10 |
| Brand | Ausmed |
| Formulation | Tablet |
| Usage | Hyperprolactinemia |
| Prescription | OTC |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Below 30°C |
₹ 1400 / Box Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Formulation | Tablet |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Varnitrip |
| Packaging Type | Blister |
| Prescription | OTC |
| Shelf Life | 36 months |
| Usage | Smoking Cessation |
| Treatment Type | Allopathic |
₹ 254 / Strip Get Latest Price
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India