Pioneers in the industry, we offer 40mg cernos testosterone undecanoate soft gelatin capsules, 5mg minoxytop minoxidil tablets, tretimaxx 0.025 cream 20gm, 5gm cernos testosterone gel, 100mg abhiforce fm sildenafil citrate tablets and cenforce 25 mg from India.
₹ 246 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Formulation Type | Multivitamin |
| Brand | Enhance Athlete |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Dosage Form | Capsule |
| Usage Application | Bodybuilding |
| Active Ingredient | Testosterone Undecanoate |
| Prescription Type | Non-Prescription |
| Product Type | Testosterone Booster |
₹ 546 / Box Get Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Brand | Minoxytop |
| Packaging Size | 5 x 10 tablets |
| Shelf Life | 24 months |
| Packaging Type | Strip |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Usage/Application | Hypertension |
| Composition | Minoxidil |
₹ 500 / Tube Get Latest Price
| Strength | 0.025% |
| Pack Size | 20 g |
| Formulation | Cream |
| Usage Area | Chest, Back, Face |
| Concern | Acne |
| Prescription | OTC |
| Skin Type | Normal Skin |
| Usage Time | As Directed |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1000 / Pack Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 1*14 sachets |
| Brand | Cernos Gel |
| Application Area | Thighs, Abdomen, Upper Arms, Shoulders |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | OTC |
| Shelf Life | 36 months |
| Storage | Below 30°C |
₹ 110 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Abhiforce FM |
| Manufacturer | Abhiflax |
| Composition | Sildenafil Citrate |
₹ 500 / Box Get Latest Price
| Strength | 25mg |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 25 MG |
₹ 700 / Box Get Latest Price
| Strength | 50mg |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 50 MG |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE-100 MG |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | 130 MG |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 130 MG |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | 150mg |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 150 MG |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | 200mg |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 200 MG |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | 120 MG |
| Packaging | Strip of 5 |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE 120 MG |
₹ 2000 / Box Get Latest Price
| Strength | 100/60 |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil + Dapoxetine |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE-D |
₹ 1200 / Box Get Latest Price
| Strength | 50/30 |
| Packaging | Strip of 10 |
| Composition | Sildenafil + Dapoxetine |
| Manufacturer | Centurion Laboratories Pvt. Ltd. |
| BRAND | CENFORCE-LD |
₹ 276 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Drug Type | Progesterone |
| Formulation | Oily Base |
| Packaging Type | Ampoule |
| Usage/Application | Pregnancy Support |
| Brand Name | Susten |
| Packaging Size | 1 ml |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 264 / Strip Get Latest Price
| Cabergoline Strength | 0.5 mg |
| Indication | Hyperprolactinemia |
| Dose Form | Tablet |
| Therapy Area | Endocrinology |
| Packaging Size | 4 tablets strip |
| Storage | Store Below 25°C |
| Brand | Cabergold |
| Prescription Type | Endocrinologist Rx |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 364 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Brand | Finjuv |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | Androgenic Alopecia |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Abbott |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | Clomisign 100 Mg |
| Packaging Size | 1*10 |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
₹ 600 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | aldactone 100 Tablet |
| Packaging Type | Blister |
| Packaging Size | 1*15 |
| Shelf Life | 36 MONTHS |
| Manufacturer | RPG Life Sciences Ltd |
| Usage / Application | Personal |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Composition | Dapoxetine Only |
| Brand Name | Poxet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | ED |
₹ 121 / Strip Get Latest Price
| Sildenafil Strength | 100 mg |
| Dapoxetine Strength | 60 mg |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand Name | Super Fildena |
| Manufacturer | Ajanta Pharma |
| Prescription | Prescription |
₹ 109 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10mg |
| Pack Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Centurian Remedies |
| Treatment | Treat erectile dysfunction |
₹ 308 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10mg |
| Pack Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Zhewitra |
| Manufacturer | Centurian Remedies |
| Treatment | Treat erectile dysfunction |
₹ 510 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Box |
| Pack Size | 4 Tablets |
| Brand | Avaforce |
| Manufacturer | Sunrise |
| Usages | For the treatment of erectile dysfunction |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Type | Box |
| Pack Size | 4 Tablets |
| Brand | Avana |
| Manufacturer | Sunrise |
| Usages | For the treatment of erectile dysfunction |
₹ 411 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100mg |
| Packaging Size | 4 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Femalegra |
| Manufacturer | Sunrise |
| Composition | Sildenafil |
₹ 1200 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500 mcg |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | VIAL |
| Brand | PROSTACEL |
| Manufacturer | CELON LABS |
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500 mcg |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | VIAL |
| Brand | PROSTAVER 500MCG/ML |
| Manufacturer | PRISTYN REVIVER |
| Treatment | Treat erectile dysfunction |
₹ 128 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 350 / Strip Get Latest Price
| Strength | 80mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 1000 / Strip Get Latest Price
| Strength | 8 mg |
| Brand Type | Branded |
| Pack Size | 1*10 |
| Indication | Urinary Symptoms |
| Release Type | Immediate Release |
| Prescription | OTC |
| Dosage Form | Hard Capsule |
| Packaging Type | Strip Pack |
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Formulation Type | Immediate Release |
| Brand | Cardivas |
| Treatment | Hypertension and Angina |
| Dose/Strength | 25 mg |
| Packaging Size | 15 x 15 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Storage | Below 30°C |
| Composition | Carvedilol |
₹ 400 / Vial Get Latest Price
| Strength | 500 mcg/ml |
| Pack Size | 30 ml |
| Pack Type | Vial |
| Route | IV |
| With B Complex | No |
| Grade | IP |
| Form | Injection |
| Prescription | Prescription |
₹ 530 / Box Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 118 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 4 tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand Name | Female Viagra |
| Manufacturer | Ajanta Pharma |
| Prescription | Prescription |
₹ 240 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 229 / Strip Get Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Vilitra |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Box |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
₹ 211 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Active Ingredients | Udenafil |
| Brand Name | Super Zudena |
| Tablets per Strip | 4 Tablets |
| Dapoxetine Strength | 60 mg |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
₹ 99 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand Name | Avana |
| Composition | Avanafil Only |
| Packaging Type | Strip |
| Tablets per Strip | 4 Tablets |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Dosage Form | Tablet |
| Treatment | ED |
₹ 501 / Box Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Varna |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Dosage Form | Film Coated Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Box |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India