Offering you a complete choice of products which include refresh tears 10 ml, careprost eye drop, 3ml super lash bimatoprost ophthalmic eye drop, clomisign 50mg tablets, thyrotag 25 mcg tablets and maxmoist ultra eye drop.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage | provides temporary relief from burning and discomfort due to dryness of the eye. |
| Brand | ABBVIE |
| Sealing Type | Dropper |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 3ml |
| Strength | 0.03 % w/v |
| Brand | Careprost Eye Drop |
| Manufacturer | SUN PHARMA |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Bottle Get Latest Price
| Product Form | Eye Drop |
| Strength | 0.03% |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Type | Eye Drop Bottle |
| Pack Size | 3 ml |
| Grade | Pharma Grade |
| ORIGIN | INDIA |
₹ 200 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Clomisign 50 Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Composition | Clomiphene Citrate |
| Usage/Application | Infertility Treatment |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
₹ 1000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Packaging size | 100 TABLETS |
| Brand | Thyroxine |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | OTC |
| Treatment use | Hypothyroidism |
| Shelf life | 36 months |
| Storage | Store below 25 C |
₹ 800 / Bottle Get Latest Price
| Brand | MAXmoist Ultra Eye Drop |
| Composition | Sodium Hyaluronate (0.3% w/v) |
| Pack Size | 10 ml |
| Usage | Dry Eye |
| Sterility | Preservative Free |
| Prescription | OTC |
| Bottle Type | Multidose Bottle |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 30 MG |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Usage | Allergy |
| Release Form | Immediate |
| Brand Type | Branded |
| Packing Type | Alu alu |
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Indication | Eczema |
| Pack Size | 10 g |
| Active Ingredient | Pimecrolimus |
| Form | Cream |
| Prescription | OTC |
| Age Group | Adult |
| Steroid Free | Yes |
| Application Area | Neck, Face |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 10ml |
| Pack type | Bottle |
| Composition | Sodium Hyaluronate (0.15% w/v) + Polyethylene Glycol (0.4% w/v) + Propylene Glycol (0.3% w/v) |
| Brand | SYSTANE |
| ORIGIN | INDIA |
₹ 800 / Bottle Get Latest Price
| Variant | Bimat Eye Drop |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 3ml |
| Country of Origin | Made in India |
| COMPOSITION | BIMATOPROST |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 10 ml |
| Brand | CIPLOX Eye/Ear Drops |
| Manufacturer | CIPLA |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 50mcg |
| Packaging Size | 120 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| origin | india |
| brand | Thyrox 50 Tablet |
| manufacturer | Macleods Pharmaceuticals Pvt Ltd |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Brand | Folitrax |
| Tablets per Pack | 10 Tablets |
| Usage | Cancer Care |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablet |
₹ 262 / Strip Get Latest Price
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India