Offering you a complete choice of products which include minoxiboon 2.5 mg, minoxiboon 5 mg, minoxiboon 10 mg, dutas 0.5 mg, dutaheal 0.5mg table and minoxytop 5% solution.
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Minoxiboon 2.5 MG |
| Manufacturer | KACHHELA |
| Shelf life | 36 Months |
| Usage | To treat high blood pressure |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 5 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Minoxiboon 5 MG |
| Manufacturer | KACHHELA |
| Shelf life | 36 Months |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 700 / Strip Get Latest Price
| Dose/Strength | 10 mg |
| Packaging size | 1*10 |
| Packaging type | Strip |
| Brand | Minoxiboon 10 MG |
| Manufacturer | KACHHELA |
| Shelf life | 36 Months |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 1*30 |
| Brand | Dutas |
| Packaging Type | STRIP |
| Composition | Dutasteride 0.5 |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Manufacturer | HEALING PHARMA |
| Treatment | Treat symptoms for benign prostatic hyperplasia |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Variant | Minoxytop 5% |
| Packaging Size | 60ml |
| Packaging Type | Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| MANUFACTURER | HEALING PHARMA |
₹ 500 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 25 mcg |
| Packaging size | 120 tablets |
| Brand | Thyrox |
| Dosage form | Tablet |
| Packaging type | Bottle |
| Prescription | Non prescription |
| Treatment use | Hypothyroidism |
| Shelf life | 36 months |
| Storage | Store below 30 C |
₹ 3000 / Bottle Get Latest Price
| Strength | PRO |
| Pack Size | 75 ML |
| Gender | Unisex |
| Composition | Glycerin Procapil Dimethicone |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Prescription | OTC |
| Manufacturer | Dr Reddys |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Packaging Size | 1*10 Tablets |
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Type | Strips |
| Manufacturer | JEERIMA |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 700 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Manufacturer | Cipla |
| Packaging Size | 1*15 Tablets |
| Brand | Finpecia Tablet 1MG |
| Manufactured By | CIPLA |
| Grade Standard | A GRADE |
| Packaging Type | Strips |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Manufacturer | Cipla |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Finpecia Tablet 1MG |
| Manufactured By | CIPLA |
| Grade Standard | A GRADE |
| Packaging Type | Strips |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Variant | Minoxytop 10% |
| Packaging Type | Piece |
| Packaging Size | 60ml |
| Country of Origin | Made in India |
| MANUFACTURE | HEALING PHARMA |
₹ 509 / Piece Get Latest Price
| Variant | Tugain 5% |
| Packaging Type | Piece |
| Packaging Size | 60ml |
| Manufacturer | Cipla |
| Composition | Minoxidil |
| Treatment | Hair Loss |
₹ 256 / Strip Get Latest Price
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India