Leading of 100mg deca intabolin nandrolone injection ip, 50mg deca durabolin injection, 100iu huminsulin r soluble insulin injection, liofen 25 mg, ivervid 40mg tablets and mintop 10 % solution 60ml from Kamptee.
₹ 161 / Box Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Deca Intabolin |
| Manufacturer | Intas |
| Composition | Nandrolone |
₹ 100 / Vial Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 2ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Nandrolone Decanoate 50mg |
| Brand | Deca Durabolin |
| Usage/Application | To Treat Osteoporosis |
| Manufactured By | Duvista Pharma |
₹ 98 / Piece Get Latest Price
| Strength | 100 IU/ml |
| Packaging Type | Vial |
| Brand | Huminsulin R |
| Manufacturer | Lilly |
| Pack Size | 10ml |
| Composition | Soluble Insulin |
₹ 800 / Strip Get Latest Price
| Dosage Form | Tablet |
| Release Type | Immediate Release |
| Brand | Liofen |
| Manufacturer | Sun Pharma |
| Packaging Size | 1*10 |
| Dose | 25 mg |
| Shelf Life | 36 month |
| Packaging Type | Strip Pack |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Composition | Baclofen |
₹ 500 / Strip of 10 Tablets Get Latest Price
| Strength | 40 MG |
| Usage | Human |
| Packaging Size | 1x10 Tablet |
| Brand | ivervid 40mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Non Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 Month |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Strength | 10% |
| Pack Size | 60 ml |
| Gender | Unisex |
| Composition | Minoxidil |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Prescription | OTC |
| Manufacturer | Dr Reddys |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 500 / Strip Get Latest Price
| Composition | Multivitamin |
| Usage | Joint pain |
| Strength | MULTI VITAMIN |
| Packaging Size | 10 tablets |
| Dosage Form | Capsule |
| Prescription | Non prescription |
| Shelf Life | 36 months |
| Packaging Type | Strip |
₹ 300 / Box Get Latest Price
| Strength | 1000 mg |
| Pack Size | 10 tablets |
| Brand | Pyrigesic |
| Form | Tablet |
| Prescription | OTC |
| Packaging Type | Strip |
| Usage Indication | Fever |
| Shelf Life | 36 months |
| Composition | Paracetamol |
| Country of Origin | India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Drug Type | anti-inflammatory |
| Strength | 325 mg |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1*14 |
| Salt Name | Aspirin |
| Pack Size | 14 units |
| Brand | Ecosprin 325 mg |
| Manufacturer | usv |
| Usages | helps to prevent the formation of blood clots in your blood vessels. It is a very widely used medic |
| Packaging Type | Stripe |
| Shelf Life | 36 months |
| Route of Administration | Oral |
| Prescription Type | OTC |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Strength | MD 4 mg |
| Pack size | 10 tablets |
| Brand | Alkem |
| Form | MD TABLET |
| Packaging type | Alu alu |
| Prescription | OTC |
| Shelf life | 36 months |
| Composition | Ondansetron |
| Usage | Vomiting |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Brand | Tazret Forte Cream |
| Packaging Size | 20 gm |
| Manufactured By | Glenmark Pharmaceuticals Ltd |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1053 / Box Get Latest Price
₹ 266 / Strip Get Latest Price
₹ 167 / Strip Get Latest Price
₹ 500 / Tube Get Latest Price
| Pack Size | 25 GM |
| Composition | HQ+Tret+Mometasone |
| Pack Type | Lami tube |
| Usage | Hyperpigment |
| Prescription | OTC |
| Skin Type | Normal skin |
| Form | Cream |
| Shelf Life | 36 months |
| Brand | Melacare |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Usage Area | Nails, Skin |
| Form | Cream |
| Composition | Terbinafine 1% |
| Prescription | OTC |
| Brand | Sun Pharma |
| Packing Type | Tube |
| Shelf Life | 36 months |
| Pack Size | 30 g |
₹ 1000 / Strip Get Latest Price
| Strength | Tamsulosin (0.4mg) + Dutasteride (0.5mg) |
| Form | Tablets |
| Brand Name | Urimax D Tablet MR |
| Manufacturer | Cipla Ltd |
| Drug Compositions | Tamsulosin (0.4mg) + Dutasteride (0.5mg) |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Pack Get Latest Price
| Strength | 3 g |
| Packaging Size | 10 sachets |
| Usage Type | Human |
| Brand | Fosirol |
| Manufacturer | Cipla |
| Prescription | Non Prescription |
| Shelf Life | 36 months |
| Country of Origin | India |
| Treatment | UTI |
₹ 262 / Box Get Latest Price
₹ 129 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Composition | Minocycline |
| Pack Size | 10ml |
| Brand | Divaine |
| Manufacturer | Cipla |
| Pack Type | Vial |
₹ 309 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Type | Vial |
| Packaging Size | 1 ml |
| Brand | Arasid |
| Manufacturer | Intas |
| Composition | Cytarabine |
₹ 500 / Tube Get Latest Price
| Salicylic Strength | 6% w/w |
| Indication | Callus |
| Pack Size | 50 g |
| Form | Ointment |
| Application Area | Body, Face, Feet, Scalp, Hands |
| With Lactic Acid | No |
| System | Allopathic |
| Time Of Use | Day And Night |
| Skin Type | Normal Skin |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Strength | Heparin (200IU) |
| Pack Size | 20 g tube |
| Brand | Thrombophob |
| Form | Gel |
| Usage | PERSONAL |
| Application Area | External use |
| Prescription Type | OTC |
| Storage | Room temp |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Composition | Ciprofloxacin 0.3% |
| Bottle Size | 5 ml |
| Brand | Cipla |
| Use Case | Bacterial Infection |
| Dosage Form | Eye Drop |
| Prescription | Rx Only |
| Pack Type | Dropper Bottle |
₹ 500 / Pack Get Latest Price
| Active Ingredient | Budesonide |
| Strength | 1mg/2ml |
| Pack Size | 5x2ml |
| Brand | Budecort |
| Usage | Asthma |
| Patient Type | Adult |
| Sterility | Sterile |
| Storage | Room Temperature |
| Prescription | Prescription |
₹ 400 / Strip Get Latest Price
| Strength | 40 mg 30 mg |
| Packaging Size | 10 capsules |
| Packaging Type | Strip |
| Brand | Pantafol DSR |
| Prescription | Non Prescription |
| Shelf Life | 36 months |
| Form | Capsule |
| Release Form | Enteric Coated |
| Usage | Clinic |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Strength | Moxifloxacin (5mg/ml) + Dexamethasone (1mg/ml) |
| Bottle Size | 5 ml |
| Preservative | Preservative Free |
| Use Case | Bacterial Infection |
| Dosage Form | Eye Drop |
| Patient Group | Adult |
| Pack Type | Plastic Bottle |
| Packaging Size | 1 Bottle |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Active Ingredient | Diclofenac |
| Pack Size | 30 ML |
| Usage | Joint pain |
| Spray Type | TOPICAL SOLUTION |
| Formulation | Allopathic |
| Suitable For | Adults |
| Pack Type | Pump bottle |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1000 / Box Get Latest Price
| Brand | Alkem |
| Aceclofenac Strength | 100 mg |
| Thiocolchicoside Strength | 4 mg |
| Packaging Size | 1x10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Usage | Muscle Relaxant |
| Dosage Form | Tablet |
| Shelf Life | 36 months |
| Manufacturer Type | Pcd |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Soap Type | Medicated |
| Weight | 50 g |
| Active Ingredient | Ketoconazole |
| Skin Concern | Fungal Infection |
| Skin Type | All Skin Types |
| Form | Bar |
| Prescription Required | No (OTC) |
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Drug Type | Antibiotic |
| Strength | 50 mg/ml |
| Pack Size | 30 ml |
| Route Of Administration | IM |
| Animal Type | Goat |
| Prescription Type | POM |
| ORIGIN | INDIA |
₹ 1055 / Box Get Latest Price
₹ 253 / Strip Get Latest Price
₹ 246 / Strip Get Latest Price
₹ 301 / Strip Get Latest Price
₹ 579 / Box Get Latest Price
₹ 367 / Strip Get Latest Price
₹ 1090 / Box Get Latest Price
₹ 248 / Strip Get Latest Price
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India