Our product range includes a wide range of aret hc cream, tazarotene 0.05 tazret gel 20gm, telmaheal 20mg tablets, ivervid 24mg tablets, himax oinment 50 gm and erytop gel 20gm.
₹ 300 / Tube Get Latest Price
| Pack Size | 15 g |
| HQ Strength | Hydroquinone (2% w/w) + Tretinoin (0.05% w/w) + Hydrocortisone (1% w/w) |
| Pack Type | Plastic tube |
| Usage | Melasma |
| Prescription | OTC |
| Skin Type | Normal skin |
| Form | Cream |
| Shelf Life | 36 months |
| Brand | Branded |
| Country of Origin | India |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.05% w/w |
| Pack size | 20 g |
| Indication | Acne |
| Form | Gel |
| Application area | Face |
| Brand type | Branded |
| Prescription | Yes |
| Packing type | Lami tube |
| Shelf life | 36 months |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Composition | Telmisartan Only |
| Strength | 20 mg |
| Manufacturer | Healing Pharma |
| Treatment | blood pressure |
| Pharmaceutical Standard | BP |
| Packaging Type | Strips |
| Certification | ISO |
| Purity | 99.5 % |
| Form | Tablet |
| Active Ingredient | Telmisartan |
₹ 300 / Strip Get Latest Price
| Strength | 24 MG |
| Usage | Human |
| Packaging Size | 1x10 Tablet |
| Brand | IVERVID |
| Dosage Form | Tablet |
| Prescription | Non Prescription |
| Treatment | Worm Infestation |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 Month |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Indication | Wound Healing |
| Species | Horse, Sheep & Goat, Multi Species |
| Pack Size | 50 g |
| Base Type | Ointment |
| Composition Type | Allopathic |
| Application Area | Skin |
| Fragrance | Strong |
| Brand | Other Brand |
₹ 500 / Tube Get Latest Price
| Form | Cream |
| Time of Use | Day & Night |
| Packaging Size | 20 g |
| Concern | Pimples/Acne |
| Key Ingredients | Clindamycin |
| Skin Type | All Skin Types |
| Packaging Type | Tube |
| Country of Origin | India |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.005% w/w |
| Pack size | 15 g |
| Form | Ointment |
| Combination | Calcipotriol (0.005% w/w) |
| Application area | Body |
| Brand type | Branded |
| Packing type | Lami tube |
| Shelf life | 36 months |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| ORIGIN | INDIA |
| COMPOSITION | Hydroquinone (4% w/w) |
| PACKING | TUBE |
| BRAND | BRite Cream |
| MANUFACTURING | Wallace Pharmaceuticals Pvt Ltd |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Glycolic Strength | 6% w/w |
| Skin Concern | Acne |
| Time Of Use | Day And Night |
| Pack Size | 30 g |
| Form | Cream |
| Skin Type | Normal Skin |
| With Sunscreen | No |
| Paraben Free | Yes |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Brand | Demelan |
| Packaging Size | 20 g |
| Composition | Glycolic Acid |
| Usage/Application | Hyperpigmentation |
| Skin Type | Normal Skin |
| Prescription | OTC |
| Formulation | Cream |
| Shelf Life | 36 months |
| Country of Origin | India |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Skin Type | All Skin Types |
| Glutathione Type | Glutathione |
| Pack Size | 500 ml |
| Concern | Brightening, Dark Spots, Tan Removal |
| Key Ingredients | Glutathione |
| Soap Form | Solid Bar |
| Free From | Alcohol Free |
| Usage Area | Face And Body |
| Gender | Unisex |
₹ 194 / Bottle Get Latest Price
₹ 556 / Box Get Latest Price
₹ 285 / Strip Get Latest Price
HITESH ADWANI (CEO)
Radhey Shyam Exim
House No. 468/469, Rai Bahadur Oli, Jagnath Mandir Road, Kamptee Cantt Civil Township
Kamptee - 441001, Nagpur, Maharashtra, India